Отборите на Полша и Аржентина играят при резултат 0:2 в решителен

...

Аржентина срази Полша и е на 1/8-финал, Лева и компания хванаха последния влак

Отборите на Полша и Аржентина играят при резултат 0:2  в съдбоносен дуел от група „ C “ на Световното състезание в Катар. Алексис Мак Алистър откри за Аржентина в 47-ата минута на мача, а вторият гол бе дело на Хулиан Алварес.

Срещата на стадион " 974 “ в град Доха започва в 21:00 часа и може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA, DIEMA SPORT 3, DIEMA SPORT 3 4K, както и.

В другия мач от групата, който е по същото време, Саудитска Арабия посреща Мексико.

Отборът на Аржентина стартира по-настоятелно срещата на стадион „ 974 ” и в първите минути съумя да упражни напън. Още във 2-ата минута „ гаучосите ” стигнаха до ъглов удар пред Шчесни, който обаче не донесе заплаха за полския вратар. Постепенно Аржентина стегна обръча пред вратата на Полша, а Лионел Меси на два пъти имаше опция да обстрелва полската врата. При първия удар Шчесни нямаше особени проблеми, само че при втория, той трябваше да се намесва уверено и да избие топката в ъглов удар.

В 17-ата минута се стигна до нова заплаха пред полската врата. Лионел Меси откри с прелестен пас Маркос Акуня в наказателното поле на поляците, бранителят финтира бранител на Полша и стреля, само че над вратата. Само две минути по-късно, Акуня още веднъж имаше опция да обстрелва Шчесни, само че този път стражът на Ювентус се намеси и улови топката.

Едва в 22-ата минута футболистите на селекционера Чеслав Михневич съумяха да пренесат играта по-дълбоко в половината на своя съперник и стигнах до ъглов удар. След осъществяването му обаче, защитата на Аржентина се оправи без особени проблеми.

Следващата отлична обстановка в мача се разкри още веднъж пред Маркос Акуня. Крайният бранител стреля доста мощно по диагонала, само че не съумя да уцели рамката на вратата и топката профуча около левия непряк дирек.

В 33-ата минута Анхел Ди Мария опитва да изненада Войчех Шчесни с пряк изстрел от корнер, само че полският пазач внимаваше и със сетни старания съумя да избие в нов ъглов удар.

В заключителните моменти на първата част пристигна и най-интересната обстановка в мача. Хулиан Алварес бе изведен зад защитата на Полша, напредна и стреля доста мощно, само че Шчесни още веднъж избави. Последва разиграване, при което Алварес центрира към Лионел Меси на далечната греда. Нападателят съумя да стреля неопределено с глава, само че по-късно бе ударен в лицето от Шчесни, който бе скочил да боксира топката. Първоначално нидерландският рефер уточни навън, само че след сигнал от ВАР стаята, отиде да прегледа обстановката и промени решението си, акцентирайки бялата точка.

С осъществяването на дузпата се нагърби пострадалият Меси, който обаче пропусна. Изстрелът на аржентинеца бе отразен с една ръка от Войчех Шчесни. Това бе втора поредна избавена дузпа от стража на Ювентус в Катар.

До края на първата част аржентинците проведоха още няколко рискови офанзиви, само че по този начин и не съумяха да завладяват полската врата.

Втората част стартира по допустимо на-добрия метод за Аржентина. Не бяха минали и две минути игра след почивката, когато отборът на Лионел Скалони съумя да излезе напред в резултата. След офанзива по десния фланг, топката бе пратена към Молина, който се измъкна от засадата, напредна няколко метра и откри по отличен метод в наказателното поле Алексис Мак Алистър. Халфът бе оставен безусловно непокрит в паналта и с удар с десния крайник съумя да пласира топката директно до десния непряк дирек, оставяйки беззащитен Войчех Шчесни. Това бе първи гол за Мак Алистър с националната фланелка.